פרטי מנוי

שם מלא – עדן קריאף
אימייל – [email protected]
טלפון – 052-333-9598
סוג מנוי – VIP
סיום מנוי – 1.1.2021

היי עדן
שמחים שחזרת

זמין מ-21.2.20

כרמיאל

שאלות ותשובות בנושא אימון פילאטיס

תוכן עניינים

מה זה פילאטיס?

פילאטיס הוא מערכת של תרגילים שנוצרו על ידי מאמן גרמני בשם ג'וזף פילאטיס בשנות ה- 20.
מדובר באימון שמתמקד בשיפור כוח הליבה של הגוף – שרירי הבטן, הגב התחתון, הירך הפנימית והחיצונית, הישבן, השרירים האלכסוניים, וכו'. מסיבה זו, פילאטיס מפתח הרבה ממה שהמתרגלים זקוקים לו – כוח, גמישות, סיבולת שרירים, קואורדינציה, איזון ויציבה טובה – עם סיכוי נמוך בהרבה לנזק, מאשר עם צורות אחרות של פעילות גופנית. אימון פילאטיס שם יותר דגש על טכניקה נוחה ופחות על שריפת שומנים, אם כי בהחלט מדובר באימון פיזי.

החזון של ממציא השיטה – ג'וזף פילאטיס

ג'וזף פילאטיס, האיש שהמציא את שיטת האימון הנקראת על שמו במאה שעברה, האמין כבר אז שאורח החיים המודרני גורם פעמים רבות ליציבה לא נכונה ומביא לנשימה לא יעילה, והם השורש של בעיות בריאות רבות. מתוך ההבנה הזאת הוא פיתח סדרה של תרגילים שעוזרים לשפר את היציבה, את הקואורדינציה, את הכוח והגמישות של הגוף, ובכך משפרים את יכולת הנשימה ותפקוד הגוף. הבסיס הפילוסופי של פילאטיס הוא שהאדם צריך לפתח שליטה של המוח על השרירים ובכך לחנך את הגוף ולייעל את תפקודו.

בשיעוריו תמיד הדגיש שהתרגילים לא נועדו לעייף את הגוף אלא לאפשר לו לחדש את האנרגיות שלו.
השיטה של פילאטיס התחלקה לשני אופני תרגול:

א. 34 תרגילים לביצוע על מזרן
ב. אינספור תרגילים לביצוע בעזרת מכשירים ייעודיים, בעיקר “מיטת אימון” – או הרפורמר כפי שהיא נקראת בפי כל.

פילאטיס מכשירים

השיטה של ג'וזף פילאטיס נעשתה פופולרית כבר מהרגע שפיתח אותה, אך לאחרונה היא תופסת תאוצה יותר ויותר. השיטה התפתחה כשיטה שיקומית שאפשרה ריפוי והחלמה לפצועי מלחמה, המשיכה כשיטה לשיקום פציעות של רקדנים, ובהמשך גם של ספורטאים; היא התרחבה לאימון ותרגול שהוא טוב לבני כל גיל בכל מצב גופני ובריאותי.

מה זה פילאטיס מכשירים?

פילאטיס מכשירים זהו אימון פילאטיס שלא נערך על מזרנים, אלא באמצעות מכשירים יעודיים לכך.
המכשירים מגוונים וכוללים מיטת רפורמר, מכשירי טרפז, מכשירי פילאטיס משולבים, כיסאות פילאטיס, מכשירים בצורת קשת, ועוד. כל מכשיר מעניק לגוף את התמיכה הנדרשת והקפיצים שמהם עשויים המכשירים, יכולים להיות מותאמים אישית לכל אדם ואדם, כך שניתן לקבוע את דרגת הקושי של כל תרגיל.

מה ההבדל בין פילאטיס מכשירים לפילאטיס מזרן?

שיטה:הסבר:
פילאטיס מכשיריםתרגול בעזרת מכשירים, בעיקר הרפורמר, מאפשר תמיכה ויכולת לעבוד בצורה מדויקת וממוקדת על קבוצות שרירים מסוימות מבלי להעמיס על שאר השרירים.
היתרון של עבודה עם מכשירים – בזכות התמיכה שהרפומר ושאר העזרים נותנים, אפשר להתחיל לתרגל גם כשיש יכולת גופנית – פיזית פחותה מאוד ולהרגיש שיפור מהיר.
פילאטיס מזרןתרגול על מזרן מתמקד בעבודה על שרירי הליבה, רצפת האגן ושרירי הבטן בכלל.
היתרון של עבודה על מזרן – הוא שניתן להתחיל לתרגל בכל רגע נתון, בכל מקום, בכל רמה שהאדם נמצא בה ולהתקדם בהתאם ליכולת האישית.

מי שהתחיל לתרגל עם מכשירים ועבר למזרן עשוי להרגיש שהתרגילים מאתגרים יותר. הסיבה היא שגוז'ף פילאטיס פיתח בהתחלה את תרגילי המזרן עבור רקדנים, שהיו גם כך בעלי יכולת גופנית טובה. לכן התרגילים במהותם הם תרגילים אתלטיים הדורשים גמישות וכוח רב כדי להרגיש שיש להם השפעה מהירה.

המפתח לאימון שלם וטוב הוא כמובן שילוב בין שתי האפשרויות

אם מחפשים חדר כושר שיש בו שיעורי פילאטיס, מומלץ לבדוק שיש אפשרות לשלב בין פילאטיס מכשירים לבין פילאטיס מזרן.

כדאי לזכור שכיום תרגול פילאטיס נחשב כאימון תומך לספורטאים, מפתחי גוף, רקדנים ואנשים הזקוקים לשיקום אחרי פציעה, מחלה וכד'; אך בעיקר חשוב לדעת שזוהי שיטת אימון המתאימה לכל אחד, לכל גיל, בכל מצב גופני ובכל רמה של יכולות. אין תנאים מקדימים נדרשים כדי להתחיל להשתתף בשיעורי פילאטיס מזרן או מכשירים.

פילאטיס מכשירים – אביזרים נפוצים:

 • רפורמר – הרפורמר הוא כמו מיטה (בהתאם לתוספות שג’וזף פילאטיס פיתח עבור פצועים שלא יכלו לרדת מהמיטה). זהו משטח נע על גבי מסילה, וניתן לחבר אליו קפיצים בדרגות התנגדות שונות, כך שאפשר להתאים אותם אישית לכל מתאמן.
 • כסא – הכסא מתוכנן בצורה כזו שניתן לחזק ולמתוח קבוצות שרירים ספציפיות שקשה להפעיל בשיטות אחרות.
 • לאדר-בארל – משטח מקומר שאליו מחובר מעין סולם קטן. גם עליו ניתן לבצע תרגילי מתיחה, גמישות וחיזוק (כולל של כפות הרגליים). הוא התפתח מהעבודה של ג’וזף פילאטיס עם רקדנים.
 • הקדילק – בזכות המבנה שלו – משטח יציב ומסגרת אליה מחוברים קפיצים, מתלים ועוד – ניתן לבצע עליו תרגול שיקומי כמו גם תרגול אקרובטי.

פילאטיס מזרן – אביזרים נפוצים:

 • מזרן – זהו מזרן שאמור להיות עשוי מחומר מונע החלקה, דוחה מים וקל לניקוי; מה שמאפשר למתאמן לעשות עליו תרגילים מגוונים. תרגילים אלו מבוססים על המאמץ והכוח של המתאמן.
 • כדור – ישנם כדורי פילאטיס בגדלים שונים שעוזרים לגוון את התרגילים על גבי המזרן.
 • טבעת – טבעת פילאטיס אמורה להיות עשויה מפלסטיק גמיש כאשר משני צידיה מחוברות תמיכות לרגליים. היא מיועדת לתרגילי רגליים לחיזוק רצפת האגן ושרירי הבטן, כמו גם חיזוק שרירי הרגליים.

פילאטיס יתרונות:

שיפור יציבה

הגברת כוח

שיפור גמישות

שיפור קורדינציה

הפחתת כאבים

הקלת לחצים

מניעת פציעות

מסייע לבריאות הריאות

יתרונות נוספים של פילאטיס:

חיזוק שרירי הליבה תוך כדי מאמץ ותמיכה, חיזוק רצפת האגן והשרירים הפנימיים, הארכת שרירים מבוקשים, מיצוק השרירים והגוף, בניית עצם ועוד.
כל התרגילים נעשים על פי העקרונות של השיטה – תנועתיות, התאמה ונשימה.

אחד מהיתרונות הגדולים של אימון בעזרת הרפורמר בפילאטיס מכשירים הוא שבזכות הצורה בה הוא התפתח, ניתן להתאים את דרגות הקושי ורמת האיתגור האישי לפי כל אחד:

 • לעבודה עם אנשים הנמצאים בתהליך של שיקום פיזי
 • לעבודה עם אנשים ברמות משתנות של כושר גופני
 • לעבודה עם ספורטאיים מתקדמים.

אם מתרגלים פילאטיס על מזרן הרי שמשקל הגוף עצמו יוצר את עבודת ההתנגדות, אם מתרגלים פילאטיס מכשירים הקפיצים הם אלו שיוצרים את ההתנגדות. כל אחד יכול לבחור מה מתאים עבורו. אם רוצים משהו שונה, כדי לגוון, אפשר גם לנסות יוגה

שיטת אימון פילאטיס – שאלות נפוצות

אם תתמידו ותעשו פילאטיס באופן קבוע, יהיו לכך השפעות חיוביות על הגוף שלכם. פילאטיס ידוע בכך שהוא עוזר ליצירת שרירים ארוכים וחזקים, ולמראה רזה יותר. פילאטיס משפר טונוס שרירים, מאזן את השרירים, תומך ביציבה נכונה ויפה ומלמד אתכם לנוע בקלילות ובחן. הוא נהדר לשרירי הבטן ויהפוך אתכם לגמישים יותר.

פילאטיס הוא אימון מלא לגוף ולנפש, מערכת תרגילים שעובדת על השרירים המייצבים כדי להבטיח יציבה אופטימלית. היתרונות הפיזיים של פילאטיס כוללים עלייה בכוח השריר וחיטוב הגוף. הגידול בעוצמת שריר הליבה העמוקה עוזר להפוך את שרירי הבטן שלכם להדוקים ומחוטבים, מה שנותן מראה חטוב יותר לכל הגוף.

פילאטיס הוא תרגיל בעצימות נמוכה. זה יעיל עבור חיטוב הגוף, בניית שרירים רזים, ושיפור היציבה. תרגול פילאטיס יכול להיות מועיל לבריאות שלכם ולעזור לכם לשמור על משקל בריא. עם זאת, פילאטיס פחות יעיל מתרגילים אירוביים אחרים, כגון ריצה או שחייה, כשמדברים על ירידה במשקל. זאת מכיוון שתשרפו פחות קלוריות באימון פילאטיס מזרונים מסורתי מאשר בתרגילים אירוביים אחרים. אבל אם תהנו בשיעורי הפילאטיס, יש סיכוי גבוה יותר שתדבקו בשגרת הכושר ותתאמנו באופן קבוע, מה שיעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא יותר. אם המטרה היא ירידה במשקל, נסו לשלב פילאטיס עם תזונה בריאה וצורות אחרות של פעילות גופנית, כגון הליכה, שחייה, ריצה או רכיבה על אופניים.

תרגילי פילאטיס כרוכים בהתכווצויות שרירים ששורפות קלוריות, ומתמקדות בהגדלת כוח, גמישות וסיבולת, כמו גם בשיפור היציבה, על ידי חיזוק שרירי הבטן והגב. אימון פילאטיס נחשב לאימון בעצימות נמוכה, עם פחות מאמץ על המפרקים. פילאטיס יכול להתבצע על הרצפה ועל מזרנים, ללא צורך בשימוש בציוד מיוחד. מספר הקלוריות שנשרפות בשיעור פילאטיס מתחילים תלויות במשקל ובגובה. המתאמנים הגבוהים והכבדים יותר עשויים לשרוף יותר קלוריות, בהנחה שהם מתרגלים בצורה נכונה. זה תלוי גם במשך זמן האימון. בעיקרון, שעה אחת של תרגילי פילאטיס מתחילים תשרוף קלוריות על בסיס משקלו של האדם כדלקמן: 57 ק"ג – 120 קלוריות; 68 ק"ג – 252 קלוריות; 80 ק"ג – 294 קלוריות; ו- 90 ק"ג – 336 קלוריות.

מטרתה של היוגה היא לאחד את הנפש, הגוף והרוח. מורים ליוגה רואים את המוח והגוף כמבנה אחד שלם, ואם הטכניקות נעשות בסביבה נאותה, יוגה יכולה להיות דרך לרפא את הגוף ולעזור למצוא הרמוניה נפשית. זו הסיבה שיוגה נחשבת כפעילות טיפולית. היא נותנת לגוף שלכם גמישות רבה יותר ועוזרת להרפיית לחצים. זו הסיבה שרוב האנשים מתחילים לקחת שיעורי יוגה – כדי להפחית את הלחץ. ביוגה, התנועות מבוצעות על מחצלת, כשמשקל הגוף משמש כהתנגדות. לפילאטיס יש הרבה מטרות דומות, אבל ההבדל העיקרי בין פילאטיס ויוגה הוא כי בנוסף לעבודה על מזרן, ניתן לשלב תרגילים עם מכשירים מיוחדים. פילאטיס עובד על כל הגוף בנוסף לעבודה שהוא עושה על הנפש. ההתמקדות היא על הליבה של הגוף, מה שמחזק את הגוף הן מבפנים והן מבחוץ. האיזון בין הגמישות לכוח מוביל לשרירים חזקים ורזים יותר. אנשים רבים רואים את הערך בשתי הפעילויות, והרבה מכניסים גם יוגה וגם פילאטיס לשגרת החיים שלהם.

לכולםםםם!!
התשובה הזו אינה מוגזמת כלל. שיעורי פילאטיס מתאימים לכל הגילאים, לנשים או לגברים ולאנשים בכל רמה של כושר גופני. בגלל האופי השיקומי של התרגול הוא מתאים גם לאנשים הסובלים ממחלות כרוניות, פציעות וכד'. בכל מקרה מומלץ לגשת לרופא המשפחה לפני תחילת השיעורים על מנת להדגיש מגבלות אפשריות בפני המורה.

פילאטיס מכשירים בתכנית הבוקר של אברי גלעד וליאת אונגר

שיטת אימון פילאטיס - לסיכום

שיטת פילאטיס היא מגוונת ורחבה הן מבחינת שיטות התרגול, והן מבחינת סוג המתאמנים שיכולים להיעזר בה. סטודיו פילאטיס שיש בו אפשרות לאימון בעזרת מכשירים ותרגול על גבי מזרן יכול לאפשר לאנשים בכל גיל ובכל מצב פיזי להתאמן, גם במקרים בהם יש צורך לשקם את הגוף במקרה של פציעות, כאבי גם וכד’.

טיפים למתחילים:

 • היו סבלנים והתאמנו בנאמנות;
 • התמקדו בתרגול מודרך ונכון;
 • אל תפחדו בהתחלה מכאבים בשרירים;
 • לבשו בגדים נוחים;
 • החליטו על תוכנית אימונים ריאליסטית.
Picture of המאמר נכתב על ידי צוות רשת מכוני הכושר אייקון פיטנס

המאמר נכתב על ידי צוות רשת מכוני הכושר אייקון פיטנס

אייקון פיטנס מבית הולמס פלייס הוא קונספט חדשני המציע מועדון premium במחיר low cost.

הרשת מונה מעל 28 מועדונים בפריסה ארצית רחבה, עשרות מאמנים ומדריכים ואלפי מתאמנים.

אייקון פיטנס מציעה חווית אימון מקצועית באווירה מדהימה ועם המכשירים המתקדמים בעולם.
שיעורי סטודיו עם מיטב המדריכים ושיעורי סינמה המציעים חוויה טכנולוגית בינלאומית בה ניתן להתאמן מול מסך ענק.

יש חדר כושר ויש - אייקון!

אנשים אופנתיים באימון כוח - אייקון פיטנס
מלאו פרטים ונחזור בהקדם

* שדה חובה

כתבות נוספות

אייקון פיטנס חדר כושר בחולון

אייקון פיטנס

סטודיו+

219


לחודש

כולל כניסה להולמס פלייס קריון

הפלוסים של הולמס פלייס קריון:
+ מגוון שיעורי ספינינג
+ מערכת סטודיו עם יותר מ-200 שיעורים בחודש
+ סאוונה יבשה

שעות פעילות אייקון:
א׳-ה׳ 6:00-23:00 | שישי 6:00-18:00 |
שבת 8:00-16:00 

שעות פעילות הולמס פלייס:
א׳-ה׳ 6:00-23:00 | שישי 6:00-17:00 |
שבת 8:00-15:00 

דמי רישום חד פעמיים: 199 ש״ח | בהתחייבות לשנה
| המנוי הוא לתקופה של 60 חודשים |  סיום מוקדם בהתראה של 30 יום ובתשלום דמי ביטול בסך 299 ש"ח אשר יגבו בשנה הראשונה בלבד.

הגעתם בול בזמן להצטרף לשיעורי הסטודיו שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב

מנויים? הרשמו לשיעורים באפליקציית אייקון פיטנס

הצטרפו עכשיו 6628*

יום ד׳ 24/2 08:00-09:00 בודי פאמפ

פילאטיס מכשירים פתוח רק עבור מנויי המסלול המשולב, רוצים גם? מוזמנים להשאיר פרטים ולהצטרף

ICON DIGITAL

החופש להתאמן בכל זמן ובכל מקום

ICON DIGITAL

החופש להתאמן בכל זמן ובכל מקום

תודה
שהתייעצת איתנו
המומחים שלנו ישיבו
תוך 24 שעות