פרטי מנוי

שם מלא – עדן קריאף
אימייל – [email protected]
טלפון – 052-333-9598
סוג מנוי – VIP
סיום מנוי – 1.1.2021

היי עדן
שמחים שחזרת

זמין מ-21.2.20

כרמיאל

פציעות ספורט נפוצות בחדר הכושר ואיך להימנע מהן

תוכן עניינים

אתם מאוד אוהבים את חדר הכושר, רואים שיפור ניכר בתוצאות, מקבלים מחמאות ומחכים בקוצר רוח לביקור הבא, אבל כל זה נקטע ברגע אחד של פציעה אלייה לא התכוננתם. בשורות הבאות נסקור את פציעות הספורט הנפוצות ביותר במכון הכושר ונעמוד על הדרכים בהן ניתן להימנע מהן. כמו כן, ניתן מספר טיפים והמלצות לטיפולים יעילים

דלקות בכתף

תנועה אשר חוזרת על עצמה טומנת בחובה סכנה להיווצרותן של דלקות הנובעות מעומסים מקומיים. פציעה מסוג של דלקת בגידי הכתף שכיחה מאוד בקרב מתאמנים המפתחים את גופם ועושים שימוש במשקלים גבוהים. מתי יעלה החשד שיש לכם דלקת בכתף? כאשר תחושו כאב עמוק יחסית ותחוו תחושת אי נוחות בכל פעם אשר תפעילו את המפרק. 

על מנת לנסות ולהימנע מאותן פציעות כדאי לעבוד לפי סרגל מאמצים, לעבוד על גמישות של חגורת הכתפיים ולעבוד בעומסים המתאימים לכם. אם כבר נפצעתם אז אין מנוס ממנוחה ומטיפולי פיזיותרפיה שישיבו את התפקוד המלא לגפה הפצועה.

שברי מאמץ

את השברים המיקרוסקופיים הללו לא תראו בעין אבל בהחלט תרגישו. שברי מאמץ נובעים ממאמץ מוגבר של תנועות חוזרניות. נפוץ מאוד בקרב אנשים המתחילים לרוץ וקצת מגזימים במרחקים. 

ההמלצה הטובה ביותר על מנת להימנע מכך היא לבנות תוכנית אימונים הדרגתית ומבוקרת המשלבת העלאה מתונה של עומסים. זכרו כי גם בריצה ואפילו בהליכה על מסילה יכולים להיווצר שברי מאמץ.

זכרו כי תשישות של השרירים היא גורם סיכון משמעותי להתפתחות שברי מאמץ, כמו גם חולשת עצמות. הקשיבו לגופכם והיו קשובים לאיתותים שלו בדבר עומס יתר.

אם וכאשר התרחשה הפציעה אז מנוחה היא אחת מהדרכים להחלמה. לצד ההחלמה יש לאבחן את חומרת השברים ובהסתמך על כך לבנות תוכנית טיפולים מתאימה. כמו כן, יהיה ניתן להתאים אביזרים כגון מדרסים ונעליים מתאימות על מנת להימנע מהשברים בעתיד.

כאבי ברכיים

לכאבי ברכיים פנים רבות וסוגים שונים של פציעות. בשורות הבאות נתייחס לכאבים המופיעים בפיקה, ובעגה המקצועית נקראים כאבים פטלופמורליים. הכאבים הללו נובעים במרבית המקרים אצל רוכבים (גם אצל רוכבי ספינינג) ואצל רצים, וגם הם קשורים לתנועות אשר נוטות לחזור על עצמן בעת נשיאה מוגברת של משקל. התנועות הללו יחד עם משקל הגוף גורמים ללחץ הולך ומתגבר על הסחוסים באזור פיקת הברך והעצם שמצויה מתחת (הפמור).

על מנת למנוע את הופעתם יש להבין את מכניקת התנועה שגרמה להם מלכתחילה ולטפל בה. לצורך הדוגמה אם נבין כי הכאב נובע מקיצור שריר ההמסטרינגס אז נהיה חייבים לפעול לחיזוקו.

במרבית פציעות הברכיים כמו גם בפציעה הספציפית הזאת יש לפעול במספר דרכים על מנת לטפל בבעיה. הטיפולים ישלבו אימוני מתיחות, טיפולי פיזיותרפיה, מנוחות ולפעמים גם תרופות נוגדות דלקות. 

חשש מפציעות הוא לא סיבה אמיתית להימנע מאימונים

נכון שאימונים בחדר כושר עלולים לגרום לפציעות אך גם הזנחה של הגוף, ובמרבית המקרים היא מסוכנת יותר. יתרונותיהם המרובים של אימוני ספורט (אירובי וכוח) הם מוכחים ותורמים רבות לאורח חיים בריא ואף הארכת החיים. יתרה מכך, עולם הרפואה מזהיר כי חשש מתנועה ומפציעות עלול לגרום לנזקים גדולים יותר מחומרת הפציעה ולכן כדאי להתייעץ עם איש מקצוע כאשר עולה חשש להיווצרותה של פציעה.

Picture of המאמר נכתב על ידי צוות  רשת מכוני הכושר אייקון פיטנס

המאמר נכתב על ידי צוות רשת מכוני הכושר אייקון פיטנס

אייקון פיטנס מבית הולמס פלייס הוא קונספט חדשני המציע מועדון premium במחיר low cost.

הרשת מונה מעל 28 מועדונים בפריסה ארצית רחבה, עשרות מאמנים ומדריכים ואלפי מתאמנים.

אייקון פיטנס מציעה חווית אימון מקצועית באווירה מדהימה ועם המכשירים המתקדמים בעולם.
שיעורי סטודיו עם מיטב המדריכים ושיעורי סינמה המציעים חוויה טכנולוגית בינלאומית בה ניתן להתאמן מול מסך ענק.

יש חדר כושר ויש - אייקון!

פציעת ספורט נפוצה
מלאו פרטים ונחזור בהקדם

* שדה חובה

כתבות נוספות

אייקון פיטנס חדר כושר בחולון

אייקון פיטנס

סטודיו+

219


לחודש

כולל כניסה להולמס פלייס קריון

הפלוסים של הולמס פלייס קריון:
+ מגוון שיעורי ספינינג
+ מערכת סטודיו עם יותר מ-200 שיעורים בחודש
+ סאוונה יבשה

שעות פעילות אייקון:
א׳-ה׳ 6:00-23:00 | שישי 6:00-18:00 |
שבת 8:00-16:00 

שעות פעילות הולמס פלייס:
א׳-ה׳ 6:00-23:00 | שישי 6:00-17:00 |
שבת 8:00-15:00 

דמי רישום חד פעמיים: 199 ש״ח | בהתחייבות לשנה
| המנוי הוא לתקופה של 60 חודשים |  סיום מוקדם בהתראה של 30 יום ובתשלום דמי ביטול בסך 299 ש"ח אשר יגבו בשנה הראשונה בלבד.

הגעתם בול בזמן להצטרף לשיעורי הסטודיו שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב

מנויים? הרשמו לשיעורים באפליקציית אייקון פיטנס

הצטרפו עכשיו 6628*

יום ד׳ 24/2 08:00-09:00 בודי פאמפ

פילאטיס מכשירים פתוח רק עבור מנויי המסלול המשולב, רוצים גם? מוזמנים להשאיר פרטים ולהצטרף

ICON DIGITAL

החופש להתאמן בכל זמן ובכל מקום

ICON DIGITAL

החופש להתאמן בכל זמן ובכל מקום

תודה
שהתייעצת איתנו
המומחים שלנו ישיבו
תוך 24 שעות