פרטי מנוי

שם מלא – עדן קריאף
אימייל – [email protected]
טלפון – 052-333-9598
סוג מנוי – VIP
סיום מנוי – 1.1.2021

היי עדן
שמחים שחזרת

זמין מ-21.2.20

כרמיאל

מהם היתרונות של עבודה עם דיאטן או תזונאי?

תוכן עניינים

בתחום הכושר והפעילות הגופנית, מרכיב קריטי – שלעתים קרובות מתעלמים ממנו – הוא תזונה. בעוד שרבים מתמקדים אך ורק בפעילות הגופנית שלהם, ייעוץ וליווי של דיאטן או תזונאי יכול לתמוך ביעול תוצאות האימונים. השותפות הזאת חיונית יותר ממה שרגילים לחשוב, לא רק על מנת להשיג את היעדים הרצויים, אלא גם כדי לעשות זאת תוך שמירה על בריאות הגוף.

פעילות גופנית ותזונה – צמד דינמי

השילוב של אורח חיים בריא ופעיל יותר יוצר שותפות הכרחית ובלתי נפרדת בין פעילות גופנית ותזונה. השניים אינם אלמנטים מבודדים, אלא היבטים הקשורים זה בזה, שמרכיבים יחד גישה מקיפה לשיפור הרווחה ואיכות חיים; בעוד שפעילות גופנית מציתה את מנועי הגוף, דוחפת אותו לתרגל כוח, סיבולת וחיוניות רבה יותר, תזונה נכונה אמורה לתדלק את המנועים הללו עם אבני בניין תזונתיות וחיוניות הדרושות לביצועים טובים. האנרגיה המושקעת במהלך פעילות גופנית מחייבת התחדשות המאגרים באמצעות תזונה מאוזנת ותכליתית. הפתגם הידוע "אתה מה שאתה אוכל", שנאמר בדרך כלל בנושאים קולינריים, מקבל בהקשר זה משמעות המדגישה את החשיבות של התייחסות לצרכים תזונתיים אם רוצים  כושר גופני. 

כאשר אנשים שורכים את נעלי הספורט שלהם, פורסים את מחצלות היוגה, או נכנסים לחדר הכושר, הם בעצם יוצאים לדרך של שיפור עצמי, בין אם על ידי ירידה במשקל וחיטוב הגוף, או השגת גוף חזק ובריא,  שאמורה להשפיע מעבר לגבולות הפעילות שבחרתם. פעילות זאת כוללת לא רק את המאמץ ספוג הזיעה אלא גם את הכימיה הסבוכה המתרחשת בתוך הגוף. 

כאן תפקידו של דיאטן או תזונאי הופך לחשוב. אנשי מקצוע אלה מבינים את המשחק המורכב של חומרים מזינים, את הביוכימיה של העיכול ואת הדרישות הייחודיות שיש לכל תרגיל מהגוף. תזונה נכונה  היא לא רק צריכת קלוריות, אלא מערכת ידע שאמורה לדעת להתאים את הבחירות התזונתיות כדי לענות על הצרכים הספציפיים של הפרט, מטרות הכושר שלו והדרישות של תוכנית האימון שהוחלט עליה.

דיאטנים ותזונאים אמורים לבנות תוכנית עם אסטרטגיה תזונתית שלא רק מחזקת את הביצועים במהלך פעילות גופנית, אלא גם משפרת את ההתאוששות, מפחיתה סיכונים פוטנציאליים, ומניעה אנשים להתקדמות מתמשכת. תפקידם חורג מעבר לתפיסה הפשטנית של "לאכול נכון". זה כרוך בהבנה מקיפה של המורכבויות המטבוליות של הגוף, עיתוי צריכת החומרים התזונתיים, ואיזון המקרו-נוטריינטים התורמים לניצול אנרגיה מיטבי. ייעוץ, ליווי ותמיכה של אנשי מקצוע במסע הכושר, שיוצרים עבור המתאמנים תוכניות תזונה מותאמות אישית המשלימות את המאמץ הגופני שהושקע, עוזרות לאנשים לא רק לעשות שינוי של הרגלים או  התנהגות גופנית, אלא גם להשיג את המטרות ביעילות רבה יותר.

הבנת תפקידו של דיאטן ותזונאי

דיאטנים ותזונאים הם אנשי מקצוע המתמחים בתחום בריאות תזונתית. הידע וההכשרה שלהם נותנים להם הבנה עמוקה של האופן שבו מזון וחומרי תזונה מתקשרים עם גוף האדם, ומשפיעים על תפקודיו ועל רווחתו הכללית. הם עוברים הכשרה קלינית ועומדים בסטנדרטים אתיים. דיאטן או תזונאי צריך להיות בעל תואר ראשון, לעבור הכשרה מקצועית (סטאג') בפיקוח משרד הבריאות באחד מבתי החולים, ועליו לעבור בהצלחה מבחן ממשלתי כדי לקבל רישיון ממשרד הבריאות. אם כאשר פונים לרופא מצפים שיהיה מוסמך או מומחה בתחומו, כך גם כשפונים לליווי או ייעוץ אצל דיאטנים ותזונאים.

דיאטן או תזונאי מיומן בהכנת תוכנית תזונה המותאמות לצרכים, למטרות ולהעדפות הייחודיות של כל אדם. התהליך מתחיל באבחון והערכה מקיפה, שלוקחת בחשבון גורמים כמו גיל, מין, רמת פעילות, היסטוריה רפואית, קצב חילוף חומרים בסיסי, סך ההוצאה האנרגטית היומית, הגבלות תזונתיות ויעדי הכושר. הערכה זו משמשת כבסיס עליו נבנית אסטרטגיה תזונתית מותאמת.

יצירת תוכנית תזונה מאוזנת צריכה לקחת בחשבון מאקרו-נוטריינטים (פחמימות, חלבונים, שומנים) ומיקרו-נוטריינטים (ויטמינים, מינרלים) ואת האינטראקציה ביניהם בגוף, לשם קידום הבריאות והביצועים. דיאטנים ותזונאים שוקלים לא רק את הצרכים התזונתיים המיידיים אלא גם את ההשלכות ארוכות הטווח של בחירות תזונתיות. עבור העוסקים בפעילות גופנית, תזמון הארוחות, צריכת הנוזלים ושילובם של חומרים מזינים חיוניים ממלאים תפקיד קריטי בהגברת רמות האנרגיה, תמיכה בהתאוששות השרירים ושיפור ביצועי האימון הכוללים.

חשיבותה של תוכנית תזונה מותאמת אישית 

במרחב העצום של טרנדים ואופנות תזונתיות, מופיעים לעיתים קרובות פרסומים על דיאטה כזאת או אחרת ופעמים רבות זה נראה פתרון מפתה לחובבי פעילות גופנית המבקשים לתדלק את האימונים שלהם, אך אינם מוכנים להשקיע את הזמן והכסף לפנות לדיאטן או תזונאי מוסמך. דיאטות כאלו לא בהכרח מתאימות כשמדובר במתן מענה לצרכים המורכבים של הפרט. דיאטה המתפרסמת בכתבה או ברשת החברתית מתעלמת מהעובדה שלכל אדם יש פיזיולוגיה ייחודית, קצב חילוף חומרים שונה, רמת פעילות אחרת ויעדי כושר ספציפיים. לדוגמא: הצרכים התזונתיים של מתאמנת שמטרת האימון שלה הוא ירידה במשקל אינם דומים לאלו של מתאמנת שהיעד שלה הוא חיטוב; כל אחת מהן זקוקה לדיאטה ולאורח חיים תזונתי שונים. מה שעושה פלאים עבור אדם אחד עשוי לגרום לבעיות לאדם אחר, ואף יותר מזה – זה עלול להוביל לחוסר איזון תזונתי, למחסור באנרגיה ואף להביא לתוצאות הפוכות מהרצוי.

היופי של תוכנית תזונה מותאמת אישית טמון ביכולת ההסתגלות שלה. ככל שמשטר האימון של אדם מתפתח ומשתנה, דיאטן או תזונאי המלווה ותומך במתאמן ישנה את האסטרטגיה התזונתית בהתאם. גמישות זו מבטיחה שהגוף מקבל באופן קבוע את חומרי הזנה הנכונים, בזמן הנכון. דיאטנים ותזונאים לא רק מספקים את מפת הדרכים הראשונית אלא גם עוקבים אחר ההתקדמות, מבצעים התאמות נדרשות ומדריכים אנשים באתגרים שעלולים להתעורר.

תזונה לפני אימון ואחרי אימון

מזון הנצרך לפני אימון משמש כמקור הדלק של הגוף, ומספק את האנרגיה הדרושה כדי להתאמן. דיאטנים ותזונאים מכירים בכך שלאיזון נכון של פחמימות, חלבונים ושומנים, יחד עם הידרציה נכונה, יכולה להיות השפעה מהותית על ביצועי האימון. ארוחות לפני אימון משפיעות על רמות הסוכר בדם, מיקוד נפשי וסיבולת, ומבטיחות שהגוף פועל בצורה מיטבית ומשמר אנרגיה לאורך המאמץ.

בעוד היתרונות של פעילות גופנית הם רבים, ידוע שדוקא בזמן ההרפייה וההתאוששות הגוף באמת משתנה ומתפתח. תזונה לאחר אימון מכילה את המפתח לשינוי זה. לאחר עיסוק בפעילות מאומצת, הגוף משתוקק לחומרים מזינים חיוניים לתיקון רקמת השריר ולחידוש מאגרי הגליקוגן. רופא, מטפל, דיאטן ותזונאי מבינים שחשוב לנצל בצורה נכונה את חלון ההזדמנויות הזה, המכונה לעתים קרובות "החלון האנאבולי", הזמן בו הגוף נמצא במצב האופטימלי ביותר לספיגת חומרים מזינים. יצירת תוכנית תזונה מותאמת אישית לאחר אימון חשובה כדי לייעל את ההתאוששות ולשפר את ביצועי האימון הבאים.

היתרונות של ליווי, ייעוץ והדרכה תזונתיים:

אם לא היה מספיק ברור ממה שקראתם  עד כה מהם היתרונות של להשתמש בשירותיהם של דיאטן או תזונאי, אז בואו ונסכם בקצרה:

  • תוכנית תזונה מותאמת לצרכים, להעדפות ולמטרות הכושר האינדיבידואליות.
  • ביצועים משופרים באמצעות ארוחות מתוכננות ומאוזנות  לפני אימון, להמספקת אנרגיה מתמשכת.
  • תוכנית אישית להתאוששות יעילה לאחר אימון, לתיקון שרירים וחידוש גליקוגן. 
  • הקצבה מותאמת אישית של פחמימות, חלבונים ושומנים לתמיכה ביעדי כושר ספציפיים (ירידה במשקל, עלייה במסת שריר, חיטוב וכו').
  • תמיכה (גם פסיכולוגית) לעידוד ומוטיבציה, קידום עמידה בתוכניות תזונה ופעילות גופנית.
  • התמקדות ביתרונות בריאותיים ארוכי טווח וברווחה הוליסטית, מעבר לשינויים פיזיים.
  • פיתוח אורח חיים בר קיימא על ידי שינוי הרגלים ושיפור התנהגות תזונתית.
Picture of המאמר נכתב על ידי צוות  רשת מכוני הכושר אייקון פיטנס

המאמר נכתב על ידי צוות רשת מכוני הכושר אייקון פיטנס

אייקון פיטנס מבית הולמס פלייס הוא קונספט חדשני המציע מועדון premium במחיר low cost.

הרשת מונה מעל 28 מועדונים בפריסה ארצית רחבה, עשרות מאמנים ומדריכים ואלפי מתאמנים.

אייקון פיטנס מציעה חווית אימון מקצועית באווירה מדהימה ועם המכשירים המתקדמים בעולם.
שיעורי סטודיו עם מיטב המדריכים ושיעורי סינמה המציעים חוויה טכנולוגית בינלאומית בה ניתן להתאמן מול מסך ענק.

יש חדר כושר ויש - אייקון!

brooke-cagle-g1Kr4Ozfoac-unsplash
מלאו פרטים ונחזור בהקדם

* שדה חובה

כתבות נוספות

אייקון פיטנס חדר כושר בחולון

אייקון פיטנס

סטודיו+

219


לחודש

כולל כניסה להולמס פלייס קריון

הפלוסים של הולמס פלייס קריון:
+ מגוון שיעורי ספינינג
+ מערכת סטודיו עם יותר מ-200 שיעורים בחודש
+ סאוונה יבשה

שעות פעילות אייקון:
א׳-ה׳ 6:00-23:00 | שישי 6:00-18:00 |
שבת 8:00-16:00 

שעות פעילות הולמס פלייס:
א׳-ה׳ 6:00-23:00 | שישי 6:00-17:00 |
שבת 8:00-15:00 

דמי רישום חד פעמיים: 199 ש״ח | בהתחייבות לשנה
| המנוי הוא לתקופה של 60 חודשים |  סיום מוקדם בהתראה של 30 יום ובתשלום דמי ביטול בסך 299 ש"ח אשר יגבו בשנה הראשונה בלבד.

הגעתם בול בזמן להצטרף לשיעורי הסטודיו שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב

מנויים? הרשמו לשיעורים באפליקציית אייקון פיטנס

הצטרפו עכשיו 6628*

יום ד׳ 24/2 08:00-09:00 בודי פאמפ

פילאטיס מכשירים פתוח רק עבור מנויי המסלול המשולב, רוצים גם? מוזמנים להשאיר פרטים ולהצטרף

ICON DIGITAL

החופש להתאמן בכל זמן ובכל מקום

ICON DIGITAL

החופש להתאמן בכל זמן ובכל מקום

תודה
שהתייעצת איתנו
המומחים שלנו ישיבו
תוך 24 שעות