אנשים אופנתיים באימון כוח - אייקון פיטנס

חדר כושר חדש בחדרה – רצים בקצב

ד״ר קוסטס קרגיוגיס, מנהל המחלקה לחינוך וספורט באוניברסיטת ברונל בלונדון, ניתח לאחרונה מעל 6.7 מיליון רשימות השמעה של מתאמנים בחדרי כושר שונים על מנת לעצב את רשימת ההשמעה האולטימטיבית בשביל האימון הבא שלכם בחדר כושר בכרמיאל. ד״ר קרגיוגיס שיתף פעולה עם חברות גדולות כמו Spotify ואסף רשימת שירים המבוססת לא רק על פופולריות אלא גם על פי קצב BPM – Beats Per Minute ועל פי עקרונות מדעיים שאמורים לעודד אצל המתאמן כוחות לאימון אפקטיבי ועוצמתי יותר מזה של השכן שלכם להליכון.

האדם הפשוט עשוי להניח שהרכבת הפלייליסט המושלם עבור אימון היא רק עניין של טעם אישי ותחושה, אך מדענים מסכימים עם מחקרו של ד״ר קרגיוגיס שניתן להשתמש במוזיקה לשיפור איכות האימון. ״מוזיקה עוזרת להפעיל גלי אלפא במוח, אותם גלים האחראים על שינה וחלומות״, הסביר ד״ר קרגיוגיס לחדשות BBC. ״הגלים מכניסים את הגוף למצב ״זרימה״ שהוא מצב בו ישנה מוטיבציה גבוהה בו שרויים מתאמנים רבים, בדומה לטייס אוטומטי״. אותו פלייליסט מורכב משירים שמתאימים לשלב החימום והמתיחות, עובר לשירים המתאימים לאימון אירובי. לאחר מכן, ממשיך הפלייליסט לשירים המתאימים לאימון כוח ולאחר מכן ישנה ירידה המתאימה לשחרור שלאחר האימון.

״מוזיקה משנה את תפיסת המאמץ של המתאמן. היא יכולה לגרום למוח להרגיש שהוא עייף פחות במהלך אימון וגם לעודד מחשבות חיוביות״ מספר ד״ר קרגיוגיס. במחקר נוסף שערך, בדק הדוקטור מגוון מתאמנים מרמות כושר שונות וגילה כי לנשים ולגברים טעם שונה במוזיקת כושר. ״עין הנמר״ מהסרט רוקי לדוגמה, הוא שיר שעוזר לגברים בעוד נשים מעדיפות שירים של ריהאנה וליידי גאגא. עוד מצא המחקר, כי נשים מתאמנות לרוב לפני ארוחת הבוקר בעוד גברים מעדיפים להתאמן בזמן הצהריים או בערב.

מחקר שבוצע ב-2008 מעניק חיזוק נוסף לרשימת ההשמעה האופטימלית. במחקר נתבקשו 30 מתאמנים לרוץ על הליכון ולהאזין לשירים מסויימים. החוקרים גילו כי מתאמנים שהאזינו לפלייליסט שיפרו את ביצועיהם בכ-15% ונהנו מהאימון יותר מחבריהם.
אז בפעם הבאה שאתם קופצים לחדר כושר חדש בחדרה , בכרמיאל או בחולון, עצרו שניה לסדר לעצמכם פלייליסט כיפי ומרים שיעזור לכם לדחוף את עצמכם לקצה בכל אימון ואימון.

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
תודה
שהתייעצת איתנו
המומחים שלנו ישיבו
תוך 24 שעות