אישה מרימה משקולת

חדר כושר בנהריה – אימון בקצב המתאים

כל אחד שהולך להתאמן בחדר כושר, בין אם באייקון נהריה, בבאר שבע, בראשון לציון או אחרים, יודע שאחד מהדברים שעוזרים לאימון טוב זוהי מוזיקה טובה.

איך מוזיקה טובה עוזרת להתאמן?

  • מוזיקה גורמת לרצות לזוז – כל אחד מכיר את התחושה שכאשר יש “גרוב” טוב של מוזיקה הגוף פשוט מתחיל לנוע מצד לצד  ואם רוצים להתחיל לזוז בחדר כושר, פשוט שימו מוזיקה טובה והצעד הראשון כבר יעשה את עצמו.
  • מוזיקה עוזרת להגביר את הקצב – מחקרים שבדקו את הקשר בין ביטים של מוזיקה לבין קצב ריצה, רכיבה על אופניים ועוד מצאו שמוזיקה קצבית מגבירה את קצב הפעולות. נמצא גם שהקצב האופטימלי הוא 120-130 ביטים לדקה.
  • מוזיקה עוזרת לשמור על הקצב – בנוסף להגברת הקצב מצד אחד מוזיקה יכולה לעזור למתאמנים לשמור על קצב ועל ריתמוס אחיד לאורך כל האימון, הן באימון אירובי והן באימון אנאירובי.
  • מוזיקה היא “הפרעת קשב” חיובית – פעמים רבות כשאנשים מתאמנים ודעתם לא מוסחת עולות בראשם מחשבות מפריעות, אסוציאציות מטרידות וכד’. מוזיקה נוטה לתפוס את מקומם ובמובן פרדוקסלי מאפשרת מקום של “שקט” בשטף האסוציאציות.
  • מוזיקה משפרת את מצב הרוח – פעמים רבות אנשים ירצו לשמוע מוזיקה כדי לשפר את מצב רוחם או לשנותו, אם להרגיע או להלהיב, אם לזמזם או לרקוד. כך שאפשר להתאים את המוזיקה לאימון הרצוי. בחדר כושר נהריה או בכל מקום אחר תהיה מוזיקה קצבית באולם האימונים ומוזיקה שקטה בסטודיו כשמתרגלים שיעור יוגה או פילאטיס – הכל לפי הצורך.

איך קורה שלמוזיקה יש את ההשפעות הללו על האימון? 

מתברר שמוזיקה:

  • משנה את קצב הלב
  • משנה את לחץ הדם
  • משנה את קצב המערכת המטבולית
  • מפחיתה מתח הפיזי ומנטלי
  • מפחיתה עייפות

כל זאת באמצעות גלי הקול הנכנסים לגוף ויוצרים תנודות (ויברציות) במוח ובמערכת העצבית, ואז הגוף מגיב בתנועה המשפיעה עליו בכלל ועל המערכות שהוזכרו בפרט .

בקצרה

כשאתם הולכים לבדוק חדר כושר מומלץ בנהריה תבדקו את אייקון נהריה ובנוסף לאופטימליות של מחיר המנוי, לאיכות המכשירים ולמגוון שיעורי הסטודיו העומד לרשותכם, בדקו גם את המוזיקה ובכל מקרה תכינו לעצמכם גם פלייליסטים אישיים שיתמכו באימון שבחרתם.

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

חברי מועדון יקרים

בהמשך להודעה שפרסם משרד הבריאות, רשת אייקון תסגור זמנית את כל מועדוניה החל מ-15.3.2020 ועד לעדכון ההנחיות.

בהתאם לכך כל המנויים יוקפאו והחיובים העתידים יופסקו עד חזרתנו לשגרה. אנו נמשיך ונעדכן בדף הפייסבוק שלנו ובאסמסים בהמשך.

במקביל, אנו באייקון מאמינים שלמרות הכל יש להמשיך להקפיד במיוחד בתקופה זו על אורח חיים בריא ככל הניתן. בימים הקרובים נעלה בדף הפייסבוק שלנו תכנים שיעזרו לכם להתאמן יחד איתנו.
אנו מזמינים אתכם לעקוב אחרינו בעמוד “אייקון פיטנס ישראל”

אנו מאחלים לכם חזרה מהירה לשגרה ובריאות לכולנו.

צוות אייקון פיטנס

Secured By miniOrange