14

חדר כושר באר שבע – טיפים למתחילים

כולם מתחילים איפשהו. כן, אפילו  הבחור או הבחורה בחדר הכושר שאתם נמצאים בו עכשיו, שמרימים את המשקולות הכבדות האלה, ורצים 10 ק”מ מבלי להתאמץ, היו צריכים להתחיל מתישהו. כך שאין מה להתבייש. בשלב מסוים כולנו מתחילים. מכיוון שלהיות “צעיר” וחדש יכול להיות גם מעט מאיים, ולדבוק במטרות הכושר שלכם זוהי אינה משימה קלה, הכנו עבורכם רשימת טיפים קצרה לקראת אימון ראשון באייקון פיטנס – חדר כושר באר שבע.  

 

  1. שאלו שאלות
   אף אחד לא מצפה ממכם להיכנס לחדר הכושר בפעם הראשונה ולדעת הכל על ההתחלה. אז אל תפחדו לבקש עזרה אם אתם צריכים (רוב האנשים דווקא ירגישו מוחמאים אם תשאלו אותם). אם אתם ביישנים, הזמינו מראש פגישה אישית עם מאמן בחדר הכושר. זכרו לעשות רשימה של כל השאלות שיש לכם, כך ששהכל יהיה ברור ותוכלו להתחיל להתאמן כמו שצריך. 
  2. התמקדו בתנועות פשוטות
   אל תסבכו מדי את האימונים שלכם. חפשו חדר כושר באר שבע שמציע מגוון חוגים ברמות שונות, ואם אתם יותר בעניין של מכשירים, הקפידו לשמור על תנועות פשוטות. אם אתם חדשים במכון הכושר, הדרך הטובה ביותר להתחיל לראות תוצאות היא לשלוט בתרגילים מרובי השרירים הבסיסיים שלכם. ברגע שאתם מצליחים לעשות אותם בצורה מושלמת, תוכלו להתחיל לבצע תרגילים קשים ומורכבים יותר.  
  3. שכללו את היציבה שלכם
   באופן דומה, אתם רוצים לוודא שאתם מבצעים כל תרגיל בבטחה וביעילות. ודאו שאתם מבצעים יציבה מושלמת לפני שאתם מגדילים את המשקל. זה אולי נראה משעמם, אבל זה חלק חיוני של התהליך. כדי לעבוד על יציבה טובה, אפשר גם להוסיף חוגים ספציפיים שעוזרים בכך, כמו למשל חוג יוגה באר שבע

 

 • זכרו שאף אחד לא שופט אתכם
  כשרק מתחילים להתאמן, אי אפשר להימנע מהתחושה שכולם צופים בכם ושופטים כל תנועה ותזוזה. עם זאת, המציאות היא שלאף אחד לא באמת אכפת. כל מתאמנת או מתאמנת בחדר הכושר די עסוקים בעצמם ובהשגת המטרות האישיות שלהם, ופחות בכם. אבל אם אתם עדיין נאבקים עם התחושה הזו, השקיעו באוזניות איכותיות והאזינו למוזיקה שגורמת לכם להרגיש טוב ובטוחים בעצמכם. 
 • אל תצפו לניסים
  אף אחד לא רוצה להתקדם בקצב איטי, אך לצערנו, זו המציאות וזה הקצב הנכון. הכלל הבסיסי הוא שאם אתם משיגים את זה במהירות, תוכלו גם לאבד את זה מהר. התקדמות מתמשכת היא בדרך כלל איטית, אז אל תהיו מאוכזבים אם אתם לא רואים את התוצאות מיד – תנו לזה זמן!   

 

 1. לעולם אל תרגישו שאתם לא צריכים להיות שם
  חדר כושר באר שבע הוא המקום הנכון עבורכם, לא משנה באיזו רמה אתם. בין אם אתם מניפים משקולות של 2 ק”ג או 20 ק”ג, יש לכם זכות להיות שם. גם אם אתם לא מנוסים ,או לא מרימים משקל כבד, כל אחד מביא איתו משהו לחדר הכושר, וכל אחד יכול לשאוף למטרה אישית שלו. 
 2. השתתפו בשיעורים קבוצתיים
  זומבה בבאר שבע, יוגה באר שבע, קיקבוקס או כל שיעור שתרצו – החוגים המוצעים בחדרי הכושר הם דרך מצוינת לשמור על כושר ולהכיר אנשים חדשים. 

 

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
תודה
שהתייעצת איתנו
המומחים שלנו ישיבו
תוך 24 שעות