אנשים אופנתיים באימון כוח - אייקון פיטנס

בואו נדבר על פילאטיס תל אביב

אפשר למצוא פילאטיס תל אביב כמו שניתן למצוא פילאטיס בכל עיר גדולה אחרת בעולם, או בכל עיירה קטנה. למה?
כי אפשר לתרגל פילאטיס בשתי צורות שונות שמחזקות אחת את השניה, אבל ניתן ליהנות מהתוצאות הטובות שתירגול פילאטיס מביא גם אם מתרגלים אחת מהן; הכל לפי מה שאפשר מבחינת התנאים: תרגילי פילאטיס מכשירים – מה שנקרא "מיטת מכשירים" – ותרגילי פילאטיס מזרן תל אביב, חדרה, כרמיאל ומקומות רבים נוספים.

למה דווקא פילאטיס?

כולם כבר יודעים שפילאטיס היא שיטת תרגול שמדגישה את ההתפתחות המאוזנת של הגוף, בעיקר באמצעות חיזוק כוח הליבה (Core Strength), גמישות, מודעות באמצעות הנשימה וחינוך הגוף לתנועה הרמונית.
השיטה משלבת חוזק עם גמישות, וקואורדינציה עם כושר גופני. היא עוזרת לשחרר מפרקים דחוסים, עוזרת להגברת זרימת הדם והחמצן בגוף, מאזנת את פעילות השרירים ומרחיבה את טווח התנועה של חלקי הגוף.

למי מתאימה השיטה?

היא מתאימה לכל מי שמשתקם מפציעה או סובל מכאבים כרוניים, לכל מי שעוסק בספורט באופן מקצועי, וגם לרקדנים. בעצם כל אחד יכול ליהנות מפילאטיס. אפשר להחליט אם מעדיפים פילאטיס מזרן תל אביב או פילאטיס מכשירים תל אביב.
השיטה קרויה "פילאטיס" על שם ממציאה – ג'וזף פילאטיס.

מי היה ג'וזף פילאטיס?

ג'וזף פילאטיס נולד בגרמניה, עבר להתגורר באנגליה בה עבד לפרנסתו כמתאגרף. כשפרצה מלחמת העולם הראשונה נאסר והועבר למחנה שבויים בגלל היותו גרמני. שם במחנה החל לפתח תרגילים שנודעו בהמשך כפילאטיס מזרן.
מאוחר יותר הועבר לשמש כאח בבית חולים שם החל לעבוד עם פצועי מלחמה בשיקום תוך שימוש בקפיצי מטות הברזל עליהם שכבו. באמצעותם יצר תרגילי כוח והתנגדות לשרירים תוך כדי שימת לב לתנועה שלהם ולנשימה. לימים תרגילים אלו התפתחו לפילאטיס מכשירים.
כשהסתיימה המלחמה חזר לגרמניה אך עם עליית ניחוחות נאציים בגרמניה החליט להגר לארה"ב. הוא עבד בניו יורק במשך 40 שנה.
ג'וזף פילאטיס היה יכול להשתלב היטב בחיי העיר תל אביב. הוא היה טיפוס ססגוני ומוחצן. הוא עישן סיגרים, אהב לחגוג במסיבות, לשתות ולהנות מכל מה שהחיים בעיר גדולה מציעים לו. הוא טען שתירגול פילאטיס שומר על מצב טוב של הגוף ועל בריאותו ואכן עד סוף ימיו היה במצב פיזי מעולה ובכושר גופני טוב. הוא נפטר בשנת 1967 בגיל 86.

לסיכום:

פילאטיס ניו יורק עד פילאטיס תל אביב; השיטה לא השתנתה, אלא השתבחה בהשפעות הטובות שיש לה על גוף האדם.
אם אתם מתגוררים בתל אביב, יושבים בעבודה מבוקר עד ערב, רוקדים באנסמבל מבוקר עד ערב או רצים אחרי הילדים מבוקר עד ערב, חפשו שיעורי פילאטיס מזרן תל אביב. זו שיטה פשוטה ויעילה לגוון את תנועת הגוף שלכם ולשמור על יציבותו ובריאותו.
בדקו חדר כושר תל אביב שמאפשר לכם שיעורי פילאטיס.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

רוצים להתחיל ולא יודעים איך?

השאירו פרטים או התקשרו עכשיו *6628
צרו  קשר
close-link
שאלות? הקליקו כאן